Sdílené koloběžky a skútry na elektriku končí

Sdílené koloběžky a skútry v Novém Jičíně končí. Informaci zdejšímu městskému úřadu oznámila firma re.volt, která sdílenou ekologickou dopravu provozuje nejen v Novém Jičíně, ale i Kopřivnici, Příboře a Ostravě. Radnice se na projektu nepodílela finančně, pouze poskytla svá prostranství k parkování strojů na elektrický pohon. Podle vyjádření společnosti re.volt mají lidé se zbývajícím kreditem v aplikaci čas k jeho vyčerpání do 6. června 2021.

„Ukončení provozu elektrokoloběžek a elektroskútrů v Novém Jičíně a dalších městech je veliká škoda. Lidé si na půjčování sdílených vozidel začali zvykat, byla to zajímavá možnost, jak se přepravovat mezi blízkými městy i mezi našimi místními částmi a centrem. Do přípravy systému sdílení jsme vložili hodně energie a věřili jsme mu, ale toto je bohužel věc, kterou nyní nedokážeme ovlivnit,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Poptávka po službě, která na území Nového Jičína fungovala jen tři měsíce, vzešla z veřejného fóra v roce 2019. „Alespoň jsme se systémem sdílení získali nějaké zkušenosti. Nyní se ve spolupráci s dalšími městy pokusíme najít jinou firmu, která by tuto službu mohla za podobných podmínek provozovat,“ pokračoval Syrovátka. „Pozitivním faktem je také to, že jsme do projektu nevložili žádné městské finance. Předběžná opatrnost se nám tady vyplatila,“ doplnil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

26.05.2021