Fotogalerie 2017

Hückelovy vily očima studentů 3.3.2017

Nový Jičín získal devět námětů na nové využití Hückelových vil. Zpracovali je studenti 4. ročníku Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. 3. března 2017, se s nimi seznámili architekti, památkáři, vedení města a další členové poradního sboru, který připravuje vypsání architektonické soutěže na projektovou dokumentaci obnovy vil. Se studiemi budoucích architektů se může seznámit i veřejnost. Práce jsou vystaveny v přízemí radnice. Výstava je přístupná v provozní době úřadu.
huckelovy-vily-ocima-studentu-10.jpg

Masopust 16.2.2017

Novojičínské Masarykovo náměstí patřilo ve čtvrtek 16. února masopustnímu veselí. Rej masek byl součástí dobového jarmarku, na kterém se prodávaly perníčky, trdelníky, koření a bylinky, sýry, uzeniny, košíky, keramiku, ručně vyráběné šperky a další výrobky. Pořádající návštěvnické centrum se už pátým rokem se snaží oživit ve městě tradici lidové zábavy.
masopust-2017-15.jpg

Soutěž o nejlepší jarmareční tlačenku 16.2.2017

Soutěž O nejlepší jarmareční tlačenku vyhrálo Řeznictví Gold z Mořkova. Soutěž probíhala během masopustního jarmarku a nejchutnější zabíjačkovou pochoutku vybírali jeho návštěvníci. Do anonymního hlasování se zapojilo 216 hodnotitelů. Vítězné řeznictví získalo keramický tác v podobě plátku tlačenky.
nej-tlacenka-2017-02.jpg

Tajuplný Laudonův dům 14.2.2017

Návštěvnické centrum připravilo v úterý 14. února pro děti novou interaktivní hru Tajuplný Laudonův dům. V expozici generála Laudona plnily děti různé úkoly, procházely prostorami expozice a zábavnou formou se dozvídaly informace o osobnosti maršála, od jehož narození uplynulo 300 let. Na závěr samozřejmě nechyběla sladká odměna. Další soutěžní takovéto výpravy za zábavou i za poznáním jsou připraveny na 16. května a 17. října. Pokud by školy, školky, ale i celé rodiny měly zájem o jiné termíny, mohou si je domluvit v návštěvnickém centru.
tajuplny-laudonuv-dum-2017-15.jpg

Salva pro Laudona 14.2.2017

V úterý 14. února proběhla na Masarykově náměstí vzpomínková akce k výročí narození Ernsta Gideona von Laudona. Členové klubů vojenské historie History klub, z.s., Nový Jičín, Infanterie Regiment Leopold Josef Mária von Daun, No: 59, ze Zlatých Hor a Jízdní vojsko, Spolek Strážci - Guardians, z Nového Jičína uspořádali malou přehlídku a na počest slavného vojevůdce vystřelili čestnou salvu z děla a pušek.
salva-pro-laudona-2017-15.jpg

Zástupci církví na radnici 7.2.2017

Sociální tématika, péče o kulturní památky, ale také o životní prostředí. To byla hlavní témata setkání vedení města se zástupci církve římskokatolické, evangelické a adventistů sedmého dne.
zastupci-cirkvi-na-radnici-06.jpg

Tříkrálová sbírka 11.1.2017

Novojičínská radnice se už posedmé zapojila do Tříkrálové sbírky. Novojičínská Charita letos vyslala do ulici města přes 400 koledníků. Výtěžek sbírky půjde zejména na nákup kompenzačních pomůcek pro nemocné a staré lidi. Část se uloží na humanitární konto, jehož prostřednictvím se dostane pomoci lidem, které postihla povodeň, požár či jiné neštěstí. Nově bude zřízen fond nazvaný kroužky. Z něj bude Charita přispívat dětem ze sociálně slabých rodin na volnočasové aktivity.
image_121129200956.JPG